ETİ Bilgisayar ABBYY Türkiye Distribütörü

13.1.2014

ABBYY ve ETİ Bilgisayar firmaları 1 Ocak 2014 tarihi itibarı ile geçerli olan Türkiye distribütörlüğü anlaşmasına imza attılar.

Konusunda lider şirketlerinden ve optik karakter tanıma (OCR), belge yakalama, dokuman düzenleme ve dönüştürme, lisan ve çeviri teknolojileri konularında çözümler sunan ABBYY ve lider yazılım distribütörü ETİ, ABBYY Desktop ürünlerinin Türkiye’de dağıtımı konusundaki işbirliklerini duyurdu. Özellikle finans ve bankacılık, kamu, sağlık, sigortacılık, hukuk, eğitim ve taşımacılık sektörleri başta olmak üzere evrak kullanımının yoğun ve kritik olduğu tüm ortamlarda verimliliği artırarak büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Türkiye pazarının daha da geliştirilmesi amacı ile ABBYY, aktif bir şekilde ürünlerinin pazarlama ve tanıtımı için çalışmak üzere ETİ Bilgisayar’ı (Distribütör) Ülke Partneri olarak atadı. 

Igor Fedorets, ABBYY CEE Bölgesi, Türkiye ve İsrail Distribütör Kanalı Müdürü: Biz ETİ Bilgisayar ekibini ve onların çalışma yöntemini iyi biliyoruz; dolayısıyla inanıyoruz ki birlikte Türkiye’de hedeflerimize ulaşacağız. Bizim stratejik işbirliğimiz gerek kullanıcılarımıza ve gerekse iş ortaklarımıza fayda sağlayacaktır. ABBYY’nin benzersiz ve yüksek kaliteli çözümleri ABBYY'nin kullanıcılarına daha da erişilebilir olurken, iş ortaklarımız da partner olmanın avantajlarını daha çok hissedecektir.

ETİ Bilgisayar Genel Müdürü Ahmet Yanıkoğlu : “Dünya üzerinde 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren ve farklı mecralarda 250’den fazla ödül almış bir yazılım markasının Türkiye distribütörü olmak bize gurur veriyor. ABBYY’nin Türkiye pazarındaki beklentisinin yüksek olduğunu ve bizim de bu beklentiyi karşılayacak potansiyelimiz olduğunu biliyoruz. Bu yeni işbirliği ile ABBYY’nin Türkiye’deki iş ortakları ve kullanıcıları daha geniş bir hizmetten faydalanacaklar. Gerek OCR ve gerekse yeni PDF çözümlerimiz ile pazara önemli bir çözümü daha sunmuş olacağız. Yoğun tanıtımlar ile ABBYY ürünlerin Türkiye pazarındaki farkındalığını oldukça artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

ABBYY® ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.abbyy.com.tr  ve www.eti.com.tr ’yi ziyaret ediniz.

Corel Yasal Bilgiler

Sayın Yetkili;

COREL™ yazılım ürünlerinin bilgisayarlarınızda lisanslı olarak kullanıldığı yönünde emin olmanız, olası bir yasal denetime ve hukuki ihtilafın yaşanmasına gerek kalmaması adına, tarafınıza bu bilgilendirmenin tedbiren yapılması yararlı görülmüştür. Planlanan yasal denetim öncesi, firmanızdaki tüm bilgisayarların acilen incelenmesi ve Corel yazılımları envanteriniz konusunda ekteki “Yazılım Kayıt Formu”nu doldurarak tarafımıza gönderilmesi ve ayrıca telefon ile bilgi verilmesi önemle rica olunur. Sözlü ve yazılı bilgilendirmenize istinaden gerekli lisans kontrollerinin son kez yapılabilmesi adına COREL™ merkezimize bir rapor iletilecek ve aksiyon planı oluşturulacaktır.

Bu doğrultuda, mevcut COREL™ yazılımlarınızın yasallaşması konusunda yardımcı olunacak ve lisanslama sürecinin sonunda geçmişe ait herhangi bir sorgulamada bulunulmayacaktır.

Önemli Notlar:

  1. Telif hakkına sahip, resmi olarak gümrüklenerek yurda sokulmuş orijinal COREL™ yazılımları, EULA (Son Kullanıcı Satış Sözleşmesi) kapsamında olup, sadece ve sadece o ülkedeki resmi distribütör ( www.eti.com.tr , www.corelturkiye.com ) veya distribütörün onayladığı yetkili satıcılardan satın alınması gerekmektedir.
  2. Yasal açıklardan yararlanılarak, online mecralarda münferiden veya ortak pazar yerleri vasıtasıyla satışı yapılan kaçak, kırılmış, kopyalanmış, destek verilmeyen, işinizi sekteye uğratmaya mahkum ve sizleri yasal olarak sıkıntıya sokabilecek COREL™ yazılım ürünlerine asla itibar edilmemelidir. Basında yer alan, Online Pazar Yerlerinin satışı yapılan ürünler için sorumluluk almaması ile ilgili bazı haber ve şikayetler bu linklerde yer almaktadır.  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/iyi-gunde-varlar-kotu-gunde-yok-41628694 , https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/e-pazarlar-mercek-altinda-41565524
  3. COREL™ yazılım ürünleriyle ilgili yasal olmayan bazı satıcılara yönelik şikayetleri bu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/corel
  4. Kullanımı süregelen lisanssız COREL™ yazılımlarının sistemlerden silinmesi, işlenmiş ve takibi yapılabilecek suçu ortadan kaldırmaz ancak orijinal COREL™ yazılımlarının satın alınarak yasallaşması, iyi niyet çerçevesinde değerlendirilecektir.

Konu ile ilgili detay ve sorularınız için (212) 212 98 02 numaralı telefondan, yasal departman sorumluları Büşra Çankaya/dahili 138, Burcu Albayrak/dahili 133 ve Hasan Şirin/dahili 139 ile hafta içi 09:30 – 17:00 saatleri arası görüşebilirsiniz.