Hakkımızda1990’da kurulan ETİ, şirketlerin ve çalışanların üretkenliklerini geliştirecek yenilikçi ve güçlü yazılımlar üreten yaklaşık 30 yazılım üreticisinin ürünlerini müşterilerine sağlamaktadır.

Ürün portföyü, ABBYY, ACD Systems, Adobe, Autodesk, Comsol, Corel, Globalscape, Golden Software, Google, IDM, JAM Software, Nero, NX Powerlite, Promodag, SmartDraw, Softwareshelf, Techsmith, Wings Systems, WinRAR, WinZip ve ZWCAD gibi, dünyada en çok tanınan ve kullanılan yazılımları içermektedir.

ETİ’nin deneyimli personeli, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, geniş yazılım yelpazesindeki en uygun yazılımı en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak için, satış öncesi ve satış sonrası destek verilmekte ve ayrıca yazılım firmaları için yazılımların yerelleştirmeleri konusunda çözüm sağlanmaktadır.

Türkiye'de yazılım denince akla gelen ilk isim olan ETİ, distribütörlüğü ve dağıtımını yaptığı ürünlerin lisanslı kullanımı ve telif hakları konusunda da ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

ETİ, Türkiye'de faaliyet gösteren bilişim firmaları arasında en deneyimli ve köklü şirketlerden birisi olup, dürüst ve etik ticaret, önce müşteri memnuniyeti ilkesi ile işortakları tarafından tercih edilmektedir.
Corel Yasal Bilgiler

Sayın Yetkili;

COREL™ yazılım ürünlerinin bilgisayarlarınızda lisanslı olarak kullanıldığı yönünde emin olmanız, olası bir yasal denetime ve hukuki ihtilafın yaşanmasına gerek kalmaması adına, tarafınıza bu bilgilendirmenin tedbiren yapılması yararlı görülmüştür. Planlanan yasal denetim öncesi, firmanızdaki tüm bilgisayarların acilen incelenmesi ve Corel yazılımları envanteriniz konusunda ekteki “Yazılım Kayıt Formu”nu doldurarak tarafımıza gönderilmesi ve ayrıca telefon ile bilgi verilmesi önemle rica olunur. Sözlü ve yazılı bilgilendirmenize istinaden gerekli lisans kontrollerinin son kez yapılabilmesi adına COREL™ merkezimize bir rapor iletilecek ve aksiyon planı oluşturulacaktır.

Bu doğrultuda, mevcut COREL™ yazılımlarınızın yasallaşması konusunda yardımcı olunacak ve lisanslama sürecinin sonunda geçmişe ait herhangi bir sorgulamada bulunulmayacaktır.

Önemli Notlar:

  1. Telif hakkına sahip, resmi olarak gümrüklenerek yurda sokulmuş orijinal COREL™ yazılımları, EULA (Son Kullanıcı Satış Sözleşmesi) kapsamında olup, sadece ve sadece o ülkedeki resmi distribütör ( www.eti.com.tr , www.corelturkiye.com ) veya distribütörün onayladığı yetkili satıcılardan satın alınması gerekmektedir.
  2. Yasal açıklardan yararlanılarak, online mecralarda münferiden veya ortak pazar yerleri vasıtasıyla satışı yapılan kaçak, kırılmış, kopyalanmış, destek verilmeyen, işinizi sekteye uğratmaya mahkum ve sizleri yasal olarak sıkıntıya sokabilecek COREL™ yazılım ürünlerine asla itibar edilmemelidir. Basında yer alan, Online Pazar Yerlerinin satışı yapılan ürünler için sorumluluk almaması ile ilgili bazı haber ve şikayetler bu linklerde yer almaktadır.  https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/iyi-gunde-varlar-kotu-gunde-yok-41628694 , https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/e-pazarlar-mercek-altinda-41565524
  3. COREL™ yazılım ürünleriyle ilgili yasal olmayan bazı satıcılara yönelik şikayetleri bu linkten inceleyebilirsiniz: https://www.sikayetvar.com/corel
  4. Kullanımı süregelen lisanssız COREL™ yazılımlarının sistemlerden silinmesi, işlenmiş ve takibi yapılabilecek suçu ortadan kaldırmaz ancak orijinal COREL™ yazılımlarının satın alınarak yasallaşması, iyi niyet çerçevesinde değerlendirilecektir.

Konu ile ilgili detay ve sorularınız için (212) 212 98 02 numaralı telefondan, yasal departman sorumluları Büşra Çankaya/dahili 138, Burcu Albayrak/dahili 133 ve Hasan Şirin/dahili 139 ile hafta içi 09:30 – 17:00 saatleri arası görüşebilirsiniz.