SATIN AL

MAXQDA

MAXQDA nedir?

Topla - Kopyala - Organize et - Analiz et - Görselleştir - Yayınla

MAXQDA, nitel ve karma yöntem araştırması için dünya lideri bir yazılım paketi ve Windows ve Mac'te aynı özellikleri sunan tek lider QDA yazılımıdır. Alanındaki en kapsamlı programlardan biridir ve dünya genelinde 150'den fazla ülkede binlerce araştırmacı tarafından kullanılmaktadır.

Temelli teori, literatür taraması, keşif piyasası araştırması, nitel metin analizleri ve karma yöntemler yaklaşımları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, her türlü nitel araştırma için MAXQDA kullanın.

Arayüz: Şık ve kullanımı kolay

MAXQDA - Tüm Veriler aynı yerde Tüm verileriniz tek bir yerde. MAXQDA ile her şey için hazırsınız.

Basit bir metin belgesi, anket sonuçları Excel tablosu, PDF dosyası, resim, web sitesi, ses veya video kaydı, SPSS veri dosyası, bibliyografik kayıt veya odak grup tartışması (YouTube yorumları ve Twitter verileri bile) analiz edebilirsiniz. herşey!

Transkripsiyon ve medya analizi

Ses ve video kayıtlarının profesyonel transkripsiyonları için yerleşik araçlar. Elbette, ayrı bir programda oluşturduğunuz transkriptleri içe aktarabilir ve transkriptlerinizi orijinal medya dosyasına bağlayabilirsiniz. Veya medya dosyanızı olduğu gibi kodlayın ve analiz edin - daha önce kopyalamasanız bile.

Verilerinizi ve sonuçlarınızı görselleştirin

Analiziniz veya yayınınız için olsun, MAXQDA’nın görsel araçları, nitel araştırmalar için özel olarak hazırlanmıştır. Bir röportajın ilerleyişini görselleştirin, belgeleri karşılaştırın veya verilerinizdeki bağlantıları görselleştirmek için MAXMaps kullanın. Çıktılar her zaman altta yatan malzemeyle bağlantılıdır - böylece daha büyük resmi asla gözden kaçırmazsınız.

Not ve Açıklama Ekleyin ve  Özetleyin

Çalışırken notlarınızı yazın ve bunları herhangi bir yere ekleyin - belgelere, kodlara veya verinin kendisine. Bir kodlama sistemi geliştirmek için en önemli veri noktalarını özetleyin ya da bunlara parola verin. Not Yöneticisi, Özet Izgaralar ve Özet Tablolar ile gelişiminizi asla kaybetmeyeceksiniz!

MAXQDA Standard

Windows ve Mac için ileri kalitatif ve karma yöntemler araştırması. Farklı veri setleri ile çalışan araştırmacılar için kapsamlı nitel veri analizi. MAXQDA Standard, gelişmiş kodlama, alma, transkripsiyon ve görselleştirme için geniş veri tipleri ve güçlü araçlar ile çalışır ve öğrenmesi ve kullanması kolaydır.

MAXQDA Ürünlerini Karşılaştırın

Tüm araştırma projenizi yönetmek için MAXQDA kullanın. Röportajlardan, odak gruplarından, çevrimiçi anketlerden, web sayfalarından, görüntülerden, ses ve video dosyalarından, elektronik tablolardan, bibliyografik verilerden ve hatta tweet'lerden veri aktarın.

Materyallerinizi gruplar halinde düzenleyin, ilgili teklifleri birbirine bağlayın ve ekibinizin diğer üyeleriyle paylaşın. Projeniz her zaman esnek.

MAXQDA standard ile geniş bir veri yelpazesini analiz edin. MAXQDA standardında verileri kodlayın ve alın

Kod ve Alma

Düzenli kodlar, renkler, semboller veya ifadeler kullanarak verilerinizdeki önemli bilgileri farklı kodlarla işaretleyin. Sürükle ve bırak yöntemiyle veya arama sözcükleri için otomatik kodlama ile hızlı bir şekilde kodlayın ve düşüncelerinizi ve teorilerinizi projenizin herhangi bir öğesine yapılabilecek notlarda düzenleyin.

 Kodlanmış segmentleri tek bir tıkla hızlı ve verimli bir şekilde alın veya yeni teorileri test etmek ve geliştirmek için güçlü araştırma araçları kullanın.

Verilerinizi okurken ve kodlarken, sıklıkla harika fikirler ortaya çıkar. Notlar onları saklamak için mükemmel bir yer. Notlarınızı işaretlemek için 11 farklı simge arasından seçim yapın. Eşsiz MAXQDA not yöneticisi ve sözlüksel bir arama fonksiyonu, her bir notaya istediğiniz zaman anında erişmenizi sağlar. Notlar, denetim izleri oluşturmak ya da kendi kelimelerinizle paragraf yazmak için mükemmeldir.

Belgeler, notlar veya geçerli alım sonuçlarında geniş çaplı aramaları yansıtın. Tekli veya çoklu arama dizeleri yazabilir ve operatörleri kullanarak bunları birleştirebilirsiniz. Etkileşimli bir arama sonucu ile öbeklerin her görünümünü hızlı bir şekilde kaydırın. Elbette MAXQDA'nın her bir penceresinde hızlı arama yapabilirsiniz.

Medyayı analiz etmek ve kopyalamak

 

Sizin Seçiminiz: Önce bir transkript oluşturmadan doğrudan ses ve video dosyalarını kodlamak için MAXQDA kullanın. Veya yazılı metni analiz etmek için medyanızı kopyalayın - daima orijinal medya kliplerine bağlı kalırken. MAXQDA, ses ve video dosyalarınızın hızını veya sesini ayarlayabileceğiniz genişletilmiş transkripsiyon fonksiyonlarına sahiptir.

Medya klipleri, MAXQDA'daki diğer segmentler gibi işlem görür. Bu bölümlere, diğer bölümlerle aynı şekilde kodlayabilir, alabilir, yorum yapabilir ve ağırlık atayabilirsiniz.

Kantitatif yöntemleri veya verileri projenize derinlemesine entegre edin. Nitel verileri demografik değişkenlerle ilişkilendirin, nitel analizinizin sonuçlarını nicelleştirin, istatistiksel frekansları hesaplayın veya nitel bulguların yanı sıra nicel ve nitel bulgulara dayalı grupları karşılaştırın.

Görselleştirme ve Teori Testi

Otomatik veya manuel olarak verilerinizin çarpıcı görselleştirmelerini oluşturun. Yeni görüşler veya teori testleri için verilerinize tamamen yeni bir bakış açısıyla bakın.

Sonuçlarınızı etkileyici görüntülere aktararak paylaşın. Dahili harita aracı MAXMaps ile kapsamlı haritalar oluşturun.

MAXQDA verilerinizi içeri kilitlemez. Projenizin dışa aktarılabilir kısımları, tekli belgeler, arama sonuçları veya Excel, Word gibi okunabilir dosya formatları. Veya bütün projeleri net ve anlaşılır bir klasör yapısına aktarın.

MAXQDA böylece diğer QDA yazılım paketlerinden veri almanıza ve vermenize olanak sağlayan REFI-QDA standardını izler.

MAXQDA'da herhangi bir dille çalışın

MAXQDA, farklı dillerle çalışmak için çeşitli olanaklar sunar. Sadece Kullanıcı Arabirimi birçok farklı dilde mevcut değildir. MAXQDA'nın Unicode'u desteklemesi, belgelerin herhangi bir kod ve dilde içe aktarılmasını ve analiz edilmesini mümkün kılar.

MAXQDA'yı tercih ettiğiniz dilde nasıl kullanacağınızı öğrenin! Başlarken Kılavuzlarımız birçok dilde mevcuttur. Ek olarak, uluslararası Profesyonel Eğitmen Ağımız, MAXQDA atölyelerine birçok farklı dilde katılma fırsatı sunar.

MAXQDA Plus

KWIC, kelime ve sözlük tabanlı analiz Windows ve Mac için masaüstü tabanlı. MAXQDA Plus, MAXDDA modülünü, MAXQDA Standardının gelişmiş kalitatif analiz özelliklerine ekler. MAXDictio modülü, araştırmacıların kantitatif içerik analizi için geniş bir prosedür yelpazesi sunmalarını sağlar. Dahil görsel metin araştırma, içerik analizi, kelime analizi, sözlük tabanlı analiz ve daha fazlası için araçlar.

Tek bir konuşma mı yoksa kitaplığın tamamı mı okuyorsanız: MAXQDA Plus'taki MAXDictio, tek bir cümleyi okumanıza veya yazmaya gerek kalmadan metinlerinizin içeriğini ve yapısını keşfetmenize olanak sağlar.

Örneğin, İnteraktif WordTree'imizi alın: Frekansların ayrıntılı bir gösterimi dahil olmak üzere, seçtiğiniz herhangi bir kelimeden çıkan veya yönlendiren tüm kombinasyonları görselleştirir.

Bunlar okunabilen ve anlaşılabilen inanılmaz güçlü özelliklerdir.

İçerik analizi: Tek kelimeden ...

Araştırma tarzınız veya analiz biriminiz ne olursa olsun: MAXDictio ihtiyaçlarınızı karşılayacak araçlar sunar.

Malzemenizi kullanmakla ilgileniyor musunuz?

Tüm kelime konumlarını ve (serbestçe tanımlanabilir) içeriğini etkileşimli sonuç tablosunda görüntülemek için "Bağlam içinde anahtar kelime" özelliğini kullanın. Doküman tarayıcınızdaki orijinal bölüme atlamak için bir tıklama.

Anahtar kelime bağlamında nicel içerik analizi MAXQDA Plus ile kelime kombinasyonlarının frekanslarını, sıralarını ve dağılımını kontrol edebilir ve kendi çıkarlarınıza göre filtreleyebilirsiniz. Gelişmiş seçenekler, lemmatizasyona (aynı kökü paylaşan kelimeleri özetler), stop listelerinin kullanılmasına, materyallerin değişkenler veya kodlarla birlikte diseksiyonuna ve daha pek çok şeye olanak sağlar.

Kelime analizi

 

Tabii ki, MAXDictio'yu, materyallerinizde frekansları, dereceleri ve tek kelimelerin dağılımını analiz etmek için de kullanabilirsiniz. Limmatizasyon ve stop listeleri ve go listelerinin kullanımı, materyalinizi değişkenler veya kodlarla birlikte analiz etme seçeneğinin yanı sıra dahildir.

MAXQDA Plus'ta kelime analizi

Sözlük özelliklerimiz, oluşumu ölçüp karşılaştırabileceğiniz arama terimleri kategorileri tanımlamanıza olanak tanır. Koşulları bir sonuç tablosundan sürükleyip bırakıp bırakmadığınıza, bunları yazın, bir dosyadan içe aktarın veya kodlardan otomatik olarak türetin: bunları daha fazla işlemek için birçok fırsatınız olacak. Belirtilen arama terimlerinizin frekanslarını, sıralarını ve dağılımlarını birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz…

 … Ve değerlerini keşfedin

 … Veya tüm sözlük kategorileri için frekansları analiz edin. Bulgularınızı görselleştirmek için Kategori-Matris Tarayıcı'yı kullanın. Analizinize başka bir seviyede devam etmek istiyorsanız, kategorilerinizi ve tüm arama terimlerinizi otomatik olarak kodlayabilir veya bunları belge değişkenlerine dönüştürebilirsiniz.

MAXQDA Plus'ta sözlüğe dayalı analiz

 MAXDictio, Japonca metinleri analiz etmenizi sağlar, birden fazla duraklama ve listeyi yönetmeyi kolaylaştırır ve ilgilendiğiniz materyallerin her parçası için hızlı bir şekilde bir etiket bulutu oluşturur. Her sonuç tablosu etkileşimlidir, yani sadece bir fareye ihtiyacınız olur Belge tarayıcısındaki orijinal bölüme atlamak için tıklayın veya sonuçları sıklık tablolarından sözlüğünüze sürükleyip bırakabilirsiniz. Ayrıca, arama sonuçlarınızı yeni veya mevcut bir kodla kodlayabilirsiniz ve kelimeler, cümleler veya paragraflara istediğiniz kadar içerik ekleyebilirsiniz. Veya sonuçlarınızı mükemmel, hatta html dosyaları olarak dışa aktarabilirsiniz.

 MAXQDA Analytics Pro - "İstatistikler" Modülüne Giriş

 İstatistiksel analiz kalitatif araştırmalarla buluşuyor - Windows ve Mac için masaüstü tabanlı. MAXQDA Analytics Pro, istatistiksel analiz için size geniş bir araç yelpazesi sunar. Niteliksel verilerinizi sorunsuz bir şekilde ölçün ve analizinizi kanıt ve uygunluk ile zenginleştirin. Niteliksel verilerinizi MAXQDA'da istatistiksel olarak analiz edin veya verilerinizi Excel veya SPSS formatında veri kümelerine aktarın ve bağlayın.

 Veri Uyumluluğu

 MAXQDA proje verilerinizle istatistiksel hesaplamalar yapmak için Stats modülünü kullanın. Kod sıklıklarını belgeler arasında istatistiksel olarak analiz edin ve nitel projenizde istatistiksel sonuçlara dayanarak yeni veri grupları oluşturun.

 Verileriniz için tüm parçaları ekleyin veya analizi belirli belgeler ve kodlarla sınırlandırmak için etkinleştirmeyi kullanın. Excel veya SPSS veri kümeleriyle de çalışabilirsiniz - tıpkı herhangi bir diğer istatistik yazılımı paketinde yaptığınız gibi.

 Tanımlayıcı istatistikler

Değişkenler veya kodlar için frekans ve yüzdeleri karşılaştırmak için temel grafikler oluşturun. Frekans tabloları etkileşimlidir - sütunların veya satırların kaldırılması ve birleştirilmesi, yüzdelerin otomatik olarak yeniden hesaplanması. Sonuçlarınız için özelleştirilebilir grafikler ve şemalar oluşturun ve çıktı görüntüleyiciye veya doğrudan raporlarınıza ve sunumlarınıza kopyalayın.

Grupları Karşılaştır

İki veya daha fazla değişken arasındaki ilişkileri keşfetmek için çok çeşitli yöntemler vardır. Çaprazlar, hiçbir istatistik programının onsuz yapamayacağı temel hususlardan biridir: özelleştirilmeleri kolaydır ve sadece istatistikçiler için değil, herhangi bir bölge için de değerli bilgiler sağlayabilirler. Vurgulama seçenekleri, sonuçların yorumlanmasını hızlı ve kolay hale getirir.

Daha gelişmiş bir şey arıyorsanız, bir faktörün farklı gruplar üzerindeki etkisini bir varyans analizi (ANOVA) ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Bağıntı

Verilerinizdeki bağlantıları araştırmak için en temel istatistiksel prosedürlerden biri korelasyonları kontrol etmektir. Stats modülü, en sık kullanılan iki korelasyon katsayısını birkaç fare tıklamasıyla hesaplamanıza olanak sağlar: Pearsons r ve Spearmans Rho. 

Ölçek, Hesaplama ve Recode

 Güvenilirliği kontrol etmek için Cronbach's Alpha değerini hesaplamak Kendi ölçeğinizi oluşturmak. Ölçekleri yeni değişkenler olarak kaydedin ve madde değerlerinin toplamını veya ortalamasını hesaplayın.

 Mevcut değişken değerlerini hesaplayarak veya kodlayarak yeni değişkenler oluşturun.

 Kullanıcı Dostu Çıktı Görüntüleyici

 MAXQDA ürün ailesi ve MAXQDA Analytics Pro ile yüksek kullanılabilirlik standartlarımızı istatistiksel analiz alanına genişletiyoruz. Entegre çıktı görüntüleyici, uyguladığımız birçok özellikten sadece bir tanesidir, ancak merkezi bir özelliktir: Orada kalmak istiyor, bu arada ne yaparsanız yapın - basit bir kopyala & yapıştır'a aktarılmayı bekliyor.